Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

Mārtiņa pelni apbedīti Aizputē

 

Aizputē Freimanis dzīvojis no 3 gadu vecuma līdz pat 1995.gadam, kad pēc Aizputes vidusskolas beigšanas pārcēlies uz dzīvi Liepājā. Tieši Aizputē aizsākušās arī Mārtiņa mūzikas gaitas. Misiņkalna kapos, kas turpmāk būs mūziķa atdusas vieta, dus arī viņa vecmāmiņa, kā arī daži bērnības draugi.

Bēres tika plānotas tuvāko draugu un ģimenes locekļu lokā, tomēr notikums mazajā pilsētiņā izraisījis visai lielu ažiotāžu – vietējie iedzīvotāji par gaidāmo uzzinājuši jau krietni iepriekš. Nu Mārtiņš saņēmis savas trīs saujas zemes arī no novadniekiem un uz mūžu atgriezies bērnības un jaunības  pilsētā.

Minēto mūziķa piemiņas vietas memoriālu veidos tēlnieks Uldis Zariņš, ar ko Mārtiņš sadarbojies koncertšova „Suns” laikā. Tajā paredzēts iemūžināt to sajūtu, ko mūziķis visiem dāvāja dzīvs esot – prieku, atvērtību un patiesu sirsnību. Piemiņas vietas izveidi finansē Mārtiņa Freimaņa fonds, no ziedojumiem, kas tika savākti mūziķa atceres koncertā 2011.gada martā. Ar laiku piemiņas plāksne tiks uzstādīta arī uz mājas Kalvenes ielā 30, kur mūziķis pavadīja savu bērnību.

 

Tūkstošiem mazu debestiņu krīt no gaisa un sakrīt man kapucē. Es uzlieku kapuci galvā un esmu debesīs.(M.F.)
Atbalstītāji