Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

Mārtiņš Freimanis

(1977 - 2011)

 

Viens no populārākajiem un labākajiem latviešu dziesmu autoriem, mūziķis un dzejnieks Mārtiņš Freimanis dzimis 1977.gada 7.februārī Liepājā. Bērnību pavada Aizputē, kur pabeidz vidusskolu. Vēlāk strādā par angļu valodas pasniedzēju Liepājas 1. vidusskolā.

 

Kopš 1996. gada Mārtiņš ir grupas "Tumsa" solists, līderis un galvenais dziesmu autors. Kopā ar grupu ir izdoti 6 albumi. Kad "Tumsa" Latvijas mūzikas tirgū jau ir nostabilizējusies, Freimanis sāk komponēt dziesmas un rakstīt tekstus arī citiem izpildītājiem. Starp tiem ir "Putnu balle", Lauris Reiniks, Yana Kay, Gunārs Kalniņš, "F.L.Y.", Kaža un daudzi, daudzi citi. Kā aktieris Freimanis uzmanību izpelnās titullomā Liepājas teātra izrādē "Kaupēn, mans mīļais", kuras pirmizrāde notiek 1998. gadā.

 

Kopā ar Lauri Reiniku radītas tādas atzinību guvušas dziesma kā "Sirds sadeg neparasti" , "Labāk vēl neaizmiedz", "Es skrienu", "Es neesmu neprātīgs", "Pasakā", "Tik balti" un daudzas citas. Mārtiņš sarakstījis dziesmas arī diviem grupas "Putnu balle" albumiem - starp tām arī klausītāju iemīļotās "Spārni un vējš" un "Sapņu pārdevējs". Pēdējos gados sadarbojies ar daudziem jauniem izpildītājiem - starp tiem minami Kristīna Zaharova, „Kids 4 Rock", „PeR", „Blitze" u.c.

 

2003.gadā Mārtiņš kopā ar Lauri Reiniku un Yana Kay izveido projektu "F.L.Y.", kas ar dziesmu "Hello From Mars" uzvar Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē un pārstāv Latviju starptautiskā konkursa finālā, kas risinās Rīgā.

 

2004.gadā Mārtiņš rada dziesmu "The War Is Not Over" , ko uztic dziedāt "Putnu balles" dalībniekiem Valteram un Kažam, kuri uzvar Latvijas atlasē un Eirovīzijas starptautiskajā konkursā iegūst augsto 5. vietu, gan autoram, gan izpildītājiem paverot plašāku auditoriju Baltijā un arī dažviet citur Eiropā. 2008. gadā šo dziesmu savā albumā iekļauj Eiropā un Āzijā pazīstamā dāņu grupa "Michael Learns To Rock". Kopš Latvija piedalās Eirovīzijas dziesmu konkursā, nacionālajā finālā ik gadu ir vismaz viena Mārtiņa sacerēta dziesma. Arī 2011.gadā - jau pēc viņa aiziešanas.

 

2004.gadā klajā nāk Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums "Zālīte truša dvēselei", kurā līdzās dzejoļiem lasāmi arī grupas ,,Tumsa" dziesmu teksti.

 

2005.gadā Freimanis piedalās Arvīda Krieva kinofilmā ,,Man patīk, ka meitene skumst" un vēlāk arī filmā ,,Dancis pa trim", kas pirmizrādi piedzīvo jau pēc Mārtiņa nāves 2011.gada pavasarī.

 

2005.gadā rada mūziku mūziklam „Autoplanēta".

 

2007.gada 15.novembrī Mārtiņš debitē LTV seriālā "Neprāta cena", kam seko piedalīšanās TV3 seriālā "UgunsGrēks".

 

Šodien Mārtiņa vairs nav, bet dziesmas turpina skanēt un dzīvot savu dzīvi. 

 

FREIMIS. MĀRTIŅŠ FREIMANIS DVD prezentācija

Liepājas koru koncerts "Ar vienu soli var pienākt tuvāk"

Mārtiņdiena 2014

Dodiet man sirdi no mākoņiem

No čuguna izveidota piemiņas plāksne Freimanim

Freimaņa Mārtiņdiena Aizputē 2013

Mārtiņa pieminekļa atklāšana un grāmatas atvēršanas svētki

Mans draugs Mārtiņš Freimanis

Mārtiņdiena Aizputē atzīmēta pieminot Freimani

Labāk ir nožēlot to, ko esi izdarījis, nevis to, ka vairs nespēj izdarīt.(M.F.)
Atbalstītāji