Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

Ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu Anita Intaite izdod jaunu singlu "Tu klusē"

 

Dziesmas mūzikas autore ir Anita, bet teksta autore – dzejniece, māksliniece Agnese Matisone.


2012. gadā Mārtiņa Freimaņa fodna rīkotā jauno mūziķu konkursa „Pirmais" finālā par vērtīgām balvām gan no fonda, gan konkursa atbalstītājiem cīnījās16 jaunās grupas un solisti.

 

Pēc žūrijas vērtējuma pirmo vietu konkursā ieguva grupa The Capybaras , otrajā vietā Anitu Intaiti, savukārt trešajā vietā ierindojās grupa CanZone. 

 

Mārtiņa Freimaņa fonds pirmo trīs vietu ieguvējiem sarūpējis iespēju ierakstīt labākās no savām dziesmām (potenciālos hitus) profesionālā skaņu ierakstu studijā, pirmās vietas ieguvējam piešķirot 3 dziesmu, otrās vietas ieguvējam divu un trešās vietas ieguvējam - vienas dziesmas ierakstu. 

 

 Anitas Intaites pirmo dziesmu "Klusums kliedz" jau esam dzirdējuiši - nu laiks otrajai dziesmai!

 

Klausies un lejuplādē jauno dziesmu: http://doremi.lv/Music/item/tu-kluse

25.septembrī prezentēts arī dziesmas VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=zpy87sUDMuU

 

Anitas jaunā dziesma „Tu klusē” mudina cilvēkus vairāk ieklausīties vienam otrā, nebūt paviršiem, rūpēties par savu apkārtni, savu sabiedrību, sev tuvajiem, jo tas viss gan iespaido, gan veido mūs. "Tik svarīgi ir ne tikai runāt, bet sarunāties, neatstāt lietas nepateiktas, jo tās ir kā ķieģeļi sienai starp cilvēkiem, kas veido komunikācijas un sapratnes trūkumuvēlāk arī robus attiecībās un saskarsmē, kas nevar augt," saka Anita.

 

 

 

vairāk

Mārtiņa Freimaņa jauno mūziķu konkursā „Pirmais” uzvar grupa The Capybaras

 

7.septembrī Latvijas Pirmajā Rokkafejnīcā - Reiterna nams notika Mārtiņa Freimaņa fodna rīkotā jauno mūziķu konkursa „Pirmais" fināls.  Tajā par vērtīgām balvām gan no fonda, gan konkursa atbalstītājiem cīnījās16 jaunās grupas un solisti.

 

 

Konkursa finālā skatītājiem bija iespēja novērtēt grupu The Citizens, The Capybaras, The Blowtorch, Hailstone, Tonick, Pirmais Kurss, Arkādija, Klibs Taurenis, Diena bez pārtraukuma, Ar basām kājām, Daydream, Canzone, kā arī Anitas Intaites, Karinas Lučiņinas, Kristapa Bedrīša un Kristīnes Timermanes sniegumu. Visi konkursanti izpildīja 2 savas oriģinālkompozīcijas un vienu Mārtiņa Freimaņa dziesmas koverversiju pēc savas izvēles.

 

Dalībniekus vērtēja profesionāla žūriija, kuras sastāvā  bija gan MFF fonda pārstāvji  - Guntars Račs, Maija Kalniņa un Elita Mīlgrāve, gan grupas Tumsa menedžeris Mareks Bērents, Valters Frīdenbergs, Arvīds Berķis no grupas Blitze, kā arī čelliste Juta Bērziņa.

 

Pēc žūrijas vērtējuma pirmo vietu konkursā ieguva grupa The Capybaras no Valmieras, otrajā vietā atstājot Anitu Intaiti, kas piedalījusies arī O-Kartes akadēmijā ar segvārdu Košā, savukārt trešajā vietā ierindojās daudzu sākotnējā favorīte - grupa CanZone. CanZone arī ieguva Latvijas Pirmās Rokkafejnīcas un grupas Tumsa simpātiju balvu. Savukārt skatītājiem vismīļākā izrādījās grupa Ar Basām Kājām.

 

Visi laureāti tikuši pie vērtīgām balvām gan no konkursa rīkotājiem, gan tā atbalstītājiem. Mārtiņa Freimaņa fonds pirmo trīs vietu ieguvējiem sarūpējis iespēju ierakstīt labākās no savām dziesmām (potenciālos hitus) profesionālā skaņu ierakstu studijā, pirmās vietas ieguvējam piešķirot 3 dziesmu, otrās vietas ieguvējam divu un trešās vietas ieguvējam - vienas dziesmas ierakstu. Skatītāju simpātijai dota iespēja veikt fotosesiju pie profesionāla fotogrāfa.

 

Pirmās vietas ieguvēji saņēmuši vērtīgas balvas arī no konkursa atbalstītājiem - portāls draugiem.lv grupai The Capybaras piedāvā reklāmas iespējas portālā Ls 3000 apmērā, savukārt radio Capital FM uzvarētājiem nodrošina vienas dziesmas rotāciju radio ēterā. Capital FM parūpējušies arī par specbalvu - gan uzvarētāji, gan konkursa rīkotāji tiek aicināti kopīgā izbraucienā ar buru jahtu. Garšīgus sveicienus visiem laureātiem pasniedza arī viesmīlīgā Latvijas Pirmā Rokkafejnīca - Reiterna nams, kurā notika gan konkursa atlases kārtas, gan arī fināls.

 

Otrā konkursa kārta notiks jau nākošā gada pavasarī. Grupu pieteikšanās sāksies 14.janvārī un ilgs līdz 4.martam. Konkursa mērķis ir dot iespēju jaunajiem dziesmu autoriem un izpildītājiem, kā teica Mārtiņš Freimanis „pirmo grūdienu" - iespēju pieteikt sevi un savas dziesmas plašākai publikai. Konkursa ietvaros liela uzmanība tiek pievērsta dziesmām, un par uzvarētājiem kļūs tie mākslinieki, kuru radītajai dziesmām būs vislielākās izredzes nokļūt radiostacijās.  

 

Visi konkursanti pēc žūrijas vērtējuma sarindojušies šādā secībā:

 

1

The Capybaras

2

Anita Intaite

3

CanZone

4

PIRMAIS KURSS

5

Diena bez pārtraukuma

6

Klibs taurenis

7

Ar basām kājām

8

Daydream

9

Arkādija

10

Kristīne Timermane

11

Tonick

12

HAILSTONE

13

The Citizens

14

The Blowtroch

15

Karīna Lučiņina

16

Kristaps Bedrītis

 

 

MFF jauno mūziķu konkurss "Pirmais"

Viss ir daudz vienkāršāk, nekā izskatās un daudz sarežģītāk, nekā spējam iztēloties. (M.F.)
Atbalstītāji