Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

KONKURSS - Mārtiņa Freimaņa dziesmas attēlojums tēlniecībā

Šogad Mārtiņdienā – 10. novembrī – Aizputē tiks atklātas divas izstādes – Aizputes Tūrisma un informācijas centrā Mārtiņa Freimaņa fotogrāfiju izstāde, kuras uzņēmuši fotogrāfi-amatieri, kā arī Aizputes Mākslas skolas organizētā izstāde/konkurss – Latvijas mākslas skolu Mārtiņa Freimaņa dziesmu attēlojumi tēlniecībā. Aicinām mākslas skolas pietiekties konkursam.

 

Konkursa mērķis ir Mārtiņa Freimaņa dziesmas attēlojums tēlniecībā. Konkursa dalībnieks izvēlas vienu dziesmu kuras autors ir Mārtiņš Freimanis, un veido darbu atbilstoši savam radošajam skatījumam par konkrēto dziesmu.

 

Konkursa uzdevums:

1)      Rosināt jauniešos radošu pašizteikšanos, apliecināt savu individualitāti un vienreizīgumu tēlniecībā;

2)      Veicināt māku attēlot domu, sajūtas un noskaņu;

3)      Iegūt pieredzi izteikt tēlus un idejas

 

Konkursā aicināti piedalīties Profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības Mākslas skolu audzēkņi. Vērtēšana notiks 4 vecuma grupās:

10-11gadi

12-15 gadi

16-18 gadi

19-20 gadi

Vērtēšanas kategorijas ir tēlniecības darba atbilstība konkursa tēmai, kā arī idejas oriģinalitāte, pašizteiksme.

 

Darba nosacījumi:

Maksimālais darba augstums 50cm

Brīva materiālu izvēle

 

Konkursa darbus vērtēs neatkarīga žūrijas komisija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki. Žūrijas komisiju apstiprina konkursa rīkotāji. Papildus žūrijai darbus var vērtēt citas organizācijas. Pirmā, otrā un trešā vieta tiek piešķirta katrā vecuma grupā, kā arī veicināšanas balvas.  Žūrijai ir tiesības noteikt konkursa Lielo Balvu. Var tikt piešķirta skatītāju balva, kā arī citas balvas.

 

Skolas iesniedz dalībnieku kopējo sarakstu elektroniski, sūtot uz a.ams@inbox.lv (ar norādi konkursam) uzrādot autora vārdu, uzvārdu, vecumu, darba nosaukumu. Darbi jāiesniedz līdz 2015. g. 4. novembrim Aizputes Mākslas skolā vai nogādā personīgi līdz 6. novembrim.

 

Izstādes atklāšana 10. novembrī Aizputes Mākslas skolas izstāžu zālē.

 

Konkursa koordinatori:

Anda Lieģe – tālr. 26446773, e-pasts: l.anda@inbox.lv

 

Armands Ausmanis – tālr. 29415943, e-pasts: a.ams@inbox.lv


NOLIKUMS: https://www.mff.lv/uploads/file/files/Konkurss%20MARTINS%20%20FREIMANIS%202015_282499152.pdf

A.Krieva filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis"
Atbalstītāji