Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

Izdots filmas „Freimis. Mārtiņš Freimanis” DVD

7. februārī, kad mūziķim un dzejniekam Mārtiņam Freimanim būtu apritējuši 38 gadi, Kino Splendid Palace viņa talanta cienītājiem bija iespēja vēlreiz iepazīt Mārtiņu kinorežisora Arvīda Krieva dokumentālajā filmā „Freimis. Mārtiņš Freimanis”.

 

Filma pirmizrādi piedzīvoja 9. novembrī, Aizputē. Pēc tās tika veikti skaņas un citi uzlabojumi, lai sagatavotu filmu izdošanai DVD formātā. 7. februārī pārpildītajā kinoteātra Splendid Palace lielajā zālē valdīja svētku noskaņojums pirms filmas pirmizrādes Rīgā. Ar Freimaņa dziesmu popūriju klausītājus priecēja koris Mūza (mākslinieciskais vadītājs Guntis Cimiņš), kā arī Mārtiņa draugi – Valters Frīdenbergs un Aija Andrejeva, kura šajā dienā Mārtiņam sagādāja īpašu dāvanu – dziesmu „Vēstules spoguļrakstā”. Dziesmas mūzikas autors ir Kārlis Būmeisters, bet vārdu autore – Maija Kalniņa.

https://www.youtube.com/watch?v=lGU75M39MLY

 

Pasākuma apmeklētājus uzrunāja kinorežisors Arvīds Krievs, kā arī nodibinājuma „Mārtiņa Freimaņa fonds” dibinātājs Guntars Račs, prezentējot dokumentālas filmas „Freimis. Mārtiņš Freimanis” DVD.

 

Filmas DVD saņemšana

Filmas DVD pieejams Mārtiņa Freimaņa fonda mājaslapā www.mff.lv. Ziedojot 15 EUR nodibinājuma labdarības mērķu realizēšanai, filmas DVD ziedotājiem tiks nosūtīts pa pastu. Ziedot var arī ar pārskaitījumu uz nodibinājuma "Mārtiņa Freimaņa fonds" bankas kontu  LV57HABA0551030362513 Reģ. Nr. 40008173605. Ziedojuma mērķī norādot kontaktus, lai nodibinājums varētu sazināties un filmas DVD nogādāt ziedotājam.

 

Filmas seansi visā Latvijā

No 20. februāra ar  VKKF un NKC  "Latvijas filmu maratona" atbalstu filmu seansus visā Latvijā organizē  Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekts "Kino visiem un visur Latvijā". Šo mēnešu laikā notikuši seansi vairāk kā 20 latvijas pilsētās un ciemos. Seansiem var pieteikties, sazinoties ar projekta vadītāju Ievu Pitruku (tel. 26358150, e-pasts: ieva.pitruka@inbox.lv). 

 

Par filmu

Režisora rīcībā ir unikāli videomateriāli, jo, dzīvojot kaimiņos, Mārtiņš viņam uzticējies vairāk – ne kā citiem žurnālistiem, reportieriem, kas par viņu rakstījuši. Ideja par filmas veidošanu režisoram bijusi jau sen, un daudzus gadus tika filmēta Mārtiņa dzīve visā tās daudzveidībā. Sadarbībā ar nodibinājumu „Mārtiņa Freimaņa fonds”, pagājušajā gadā tika vākti ziedojumi, lai realizētu ieceri par filmu. Un nu tā ir gatava! 

Bija jautri ar jums Bet ir taču jāpaskatās Ko piedāvā debesjums (M.F)
Atbalstītāji