Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

Drosme, uzdrīkstēšanās un negaršīgi pelmeņi – Ralfs Eilands par Mārtiņu Freimani

Ar vērienīgu koncertu sēriju visā Latvijā baudāma Mārtiņa Freimaņa radītā mūzika mūsdienīgā un nedzirdētā skanējumā.  Koncertos “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” uz skatuves kāpj arī Ralfs Eilands, kurš joprojām spilgti atceras viņu sadarbību.


“No Mārtiņa esmu mācījies nebaidīties būt tādam, kāds esi. Nekautrēties būt brīžiem ķertajam starp pāris normāliem cilvēkiem,” atzīst pats Ralfs Eilands.

 

Koncertu sērijā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” Eilands izpilda romantiski kustīgo dziesmu “Bums”, kuru pirms deviņiem gadiem Freimanis ieskaņojis kopā ar bītboksa grupu “PeR”. Ideja ierakstīt kopīgu dziesmu radusies pašam Freimanim, kuram šķita, ka vairāk nekā pirms desmit gadiem paša rakstītā dziesma 'Bums' varētu lieliski izklausīties tieši “PeR” izpildījumā. Dziesmas oriģinālais ieraksts ir iekļauts grupas "Tumsa" pirmajā albumā "Putni", kurš nāca klajā tālajā 1989. gadā.

 

Freimaņa mūzika šoruden viesosies arī Tukumā, Jelgavā, Aizputē, Valmierā, Rēzeknē, Cēsīs, ar grandiozu noslēguma koncertu Rīgā.

 

Eilands piebilst: “Mārtiņa dziesmas un teksti spēj dzīvot laikiem līdzi, tādējādi tās nenoveco un domāju, ka vēl vairākām paaudzēm būs aktuālas. Tās ir par cilvēku un viņa pārdzīvojumiem, kuri ir mums visiem ikvienā laikmetā.”

 

Tomēr Freimani cilvēki mīl un atceras ne tikai viņa dziesmu, bet arī neatkārtojamās personības un amizanto piedzīvojumu dēļ. Kā atzīst Eilands: “Mārtiņš Freimanis ir vienīgais cilvēks, kurš man jebkad ir pagatavojis negaršīgus pelmeņus. Nezinu, kā to var izdarīt, bet viņam tas izdevās ļoti meistarīgi”.

 

Biļetes uz koncerttūri “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, kurā izskanēs Freimaņa dziesmas populāru un iemīļotu mūziķu versijās, pieejamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

 

Dzīves jēga ir tikai ļoti legāls iemesls, lai dažreiz attaisnotu savu absolūti bezjēdzīgo rīcību.(M.F.)
Atbalstītāji