Aktualitātes

Filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" DVD

7. februārī izdota A. Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Ziedojot 15 EUR ikvienam ir iespēja saņemt filmas DVD https://www.mff.lv/donate/project/10

vairāk

Aija Andrejeva dāvina Mārtiņam Freimanim dzimšanas dienā dziesmu „Vēstules spoguļrakstā”

Dienā, kad Mārtiņam Freimanim paliktu 38 gadi, dziedātāja Aija Andrejeva  un citi viņa draugi sarūpējuši šai dienai īpašu dāvanu. Tā ir dziesma „Vēstules spoguļrakstā”, kura visu draugu vārdā veltīta mūziķim. „Kopš Mārtiņa aiziešanas pagājuši jau četri gadi un visu šo laiku esam dziedājuši un izpildījuši viņa dziesmas. Šīs dziesmas piedzimšana ir apliecinājums, tā ir atbilde, tas ir paldies par visu to neizstāstāmo bagātību, kuru Freims mums atstājis”, par dāvanu stāsta dziesmas mūzikas autors Kārlis Būmeisters.

 

Taču impulsu dziesmai deva pats Freimis. Aijai Andrejevai, gatavojoties Mārtiņa Freimaņa daiļradei veltītajam lielkoncertam, pārlasot kopā ar Mārtiņu reiz rakstītās dzejas rindas, rakstītas uz salvetes, dzima ideja tās pārvērst dziesmā. „Zvanīju Freimaņa draudzenei Maijai un izstāstīju savu domu. Viņa piekrita uzrakstīt dziesmai tekstu. Kārlis Būmeisters savukārt uzrakstīja brīnišķīgu mūziku un rezultātā mums izdevās, manuprāt, ļoti precīzi pateikt savam draugam to, ko jūtam, ko domājam un kā dzīvojam pēc viņa aiziešanas. Dziesma ir kā vēstule, kā atbilde viņa dzejas salvetītēm un kā apliecinājums tam, ka ir tādas vērtības, kuras stāv pāri jēdzieniem mirt un nāve”, par dziesmas tapšanu un ideju stāsta Aija.


Dziesmu „Vēstules spoguļrakstā” iedziedājusi Aija Andrejeva, mūzikas autors - Kārlis Būmeisters, teksta autore - Maija Kalniņa.


Aija Andrejeva Kārlis Būmeisters - Vēstules Spoguļrakstā https://www.youtube.com/watch?v=lGU75M39MLY&feature=youtu.be

 

Skaņdarba ieraksts veikts Cesvaines baznīcā un Cloud Music studijā, piedaloties  čellistam Kārlim Auzānam, bundzeniekam Kasparam Kurdeko, Valteram Frīdenbergam, Valteram Sprūdžam, Edgaram Beļickim. Dziesmas producents Kārlis Būmeisters.

 Video, foto - Valdis Kalniņš

Ar vienu soli var pienākt tuvāk, ar diviem – klāt, ar trijiem – aiziet garām! (M.F.)
Atbalstītāji